Góry ze wszystkich stron...

            Tatrzańskie szlaki - Góry widać z okien Misiowej Chaty ze wszystkich stron. Oczywiście niekwestionowanym królem wśród nich są Tatry – piękne o każdej porze roku. Z okien i tarasu naszej willi rozciąga się widok na niesamowitą  panoramę Tatr  – widać wszystkie szczyty od wschodnich Tatr Bielskich aż do Kasprowego Wierchu i Czerwonych Wierchów w Tatrach Wysokich.  Przy dobrej pogodzie można obserwować  szczyty przez lunetę i lornetkę dostępne w domu. Tatry zachęcają do wycieczek i wspinaczek wysokogórskich, ale w szczycie sezonu na szlakach bywa naprawdę ciasno. Warto wybrać się na wycieczkę w Tatry słowackie w rejonie Smokowca lub Szczyrbskiego Plesa – jest tam mnóstwo bardzo dobrze oznaczonych tras o różnym stopniu trudności.

        Lokalne trasy turystyczne - Ale nie tylko Tatry stanowią atrakcję regionu.  Po wejściu na szczyt Sarnowskiej Grapy (droga bezpośrednio koło naszego domu pod górę), oczom turystów ukazuje się niezwykły widok na cztery parki narodowe:  Tatrzański, Babiogórski, Gorczański i Pieniński. Możliwość wycieczek jest praktycznie nieograniczona i zależy wyłącznie od kondycji i upodobań turystów.

           W willi dostępne są podstawowe przewodniki  i mapy Tatr i Pienin.

Woda z gór i z głębi ziemi....

           Baseny termalne i aquaparki - Miłośników ciepłych kąpieli na pewno zadowolą wspaniałe i znane a całej Polsce aquaparki w Bukowinie i Białce korzystające z lokalnych źródeł termalnych.  Są to ogromne kompleksy z basenami, saunami, zjeżdżalniami – każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wiedzieć,  że aquaparki dostępne są również w Szaflarach, a także po słowackiej stronie Tatr.

      Spływ Dunajcem - Latem koniecznie trzeba się wybrać na spływ przełomem Dunajca ze Sromowców do Szczawnicy. To niezwykła atrakcja Pienińskiego Parku Narodowego zachwycająca turystów już od stu lat. Warto też dotrzeć nad Zalew Czorsztyński i przepłynąć  statkiem z Niedzicy do Czorsztyna.  

        Rzeka Białka - W kilka minut z willi można dojść pieszo nad brzeg Białki, płynącej szeroko wśród malowniczych białych kamieńców. Przy niskim poziomie wody, to idealne miejsce na spacer i zabawę. Kilka kilometrów dalej warto odwiedzić  rezerwat Przełom Białki – z  pięknymi formami skalnymi oraz możliwością kąpieli w zimnej górskiej rzece.

Jesteśmy na Spiszu....

            Spisz - Niewiele osób wie, że Czarna Góra i wsie leżące po wschodniej stronie rzeki Białki aż do Niedzicy to część Spisza, krainy której większość leży w Słowacji. Spiszacy, bo tak nazywają się tutejsi mieszkańcy maja odrębne stroje, tradycje i język będące mieszanką kultury góralskiej oraz wpływów węgierskich i słowackich.

Warto poświęcić choć jeden dzień, aby zapoznać się z historią i zabytkami tego regionu. 

        Charakterystyczna dla Spisza, a nietypowa dla reszty Polski, jest architektura murowanych kościołów we Frydmanie, Niedzicy, Trybszu, Łapszach i Kacwinie. Cennym zabytkiem jest XV wieczny kościół w Dębnie Zabytkiem o długiej i intrygującej historii jest zamek w Niedzicy.

A po słowackiej stronie – koniecznie warto zrobić wycieczkę do leżącego kilkanaście km od granicy zamku w Starej Lubowli  http://www.slowacjalatem.pl/index.php/Zamki/Lubowla.html.

  

       ....a Podhale tuż za Białką

        Nie ma jak Podhale - A jeśli Podhale, to oczywiście górale i niezwykle bogata oferta imprez kulturalnych. Przez całe lato w powiecie tatrzańskim odbywają się liczne konkursy, festiwale, pokazy, przedstawienia teatralne – jest w czym wybierać. Wiele imprez, pokazów regionalnych, koncertów i przedstawień teatralnych odbywa się w Domu Ludowym w Bukowinie http://domludowy.pl/ lub na Bani w Białce – kilka minut dojazdu samochodem.

        Dokładny kalendarz wraz z opisem co i gdzie możecie zobaczyć, dostępny jest w willi w gazecie „przyjaciel Turysty” . Trochę bieżących informacji z cyklu co gdzie kiedy również tutaj: http://podhale24.pl/co,gdzie,kiedy/

 

willa

 

► RODZINNY DOM, DO WYNAJĘCIA NA       WYŁĄCZNOŚĆ W OKOLICY BIAŁKI             TATRZAŃSKIEJ I BUKOWINY

 

► DLA RODZIN I GRUP ZNAJOMYCH

 

► Z WIDOKIEM NA TARY, ŁĄKI I LAS

 

► DLA MAX 12 OSÓB DOROSŁYCH I 2            DZIECI

   KONTAKT:

TELEFON:

737 461 137

EMAIL:

info@willamisiowachata.pl

ADRES:

Willa Misiowa Chata

Magdalena Rodak

ul. Nadwodnia 85k, Czarna Góra,

34-532 Jurgów, NIP 9521866362

wifi

 

COPYRIGHT BY WILLAMISIOWACHATA.PL 2023. WSZYSTKIE PRAWA DO TREŚCI I ZDJĘĆ ZE STRONY, ZASTRZEŻONE.