Narty, narty, narty…

      Willa Misiowa Chata leży w samym centrum największego w Polsce rejonu sportów zimowych. Kilkadziesiat kilometrów tras o zróżnicowanej trudności, najnowocześniejsze w Polsce wyciagi krzesełkowe, orczykowe oraz talerzowe dla dzieci i początkujących zadowolą każdego narciarza i snowboardzistę. Wszystkie trasy oświetlone, sztucznie naśnieżane, znakomiecie przygotowane. We wszystkich ośrodkach narciarskich dostępne obszerne bezpłatne parkingi, liczne wypożyczalnie sprzętu, szkoły i przedszkola narciarskie a także karczmy, bary, bufety… Mimo namiastki warunków alpejskich jeśli chodzi o tereny narciarskie, w ciagu kilkunastu lat w tym regionie powstał bezprecedensowy na skalę Polski narciarski kompleks na miarę alpejskich kurortów.

 

     Trasy narciarskie wkoło - Z  okien naszej willi jak na dłoni widać trasy narciarskie w Jurgowie, na Rusińskim Wierchu, na Kaniówce, Bani, wszystkie trasy Kotelnicy Białczańskiej, wyciąg na Litwince i Kozińcu w Czarnej Górze. Do wyciągu na Kozińcu można bez problemu dojść w butach narciarskich piechotą - od dolnej stacji dzieli nas zaledwie 300 metrów.

          Zaledwie kilka kilometrów dzieli nas od wszystkich wyciągów w Bukowinie Tatrzańskiej i stacji narciarskiej w Małym Cichym.


         Przez przejście graniczne w Jurgowie, można szybko dojechać do Bachledowej Doliny objętej systemem wspólnego karnetu Tatry-ski z większością ośrodków po polskiej stronie.


          Warte odwiedzenia są nieco dalej położone ośrodki Czorsztyn Ski w Kluszkowcach i Palenica w Szczawnicy również działające w systemie Tatry-ski.
Dla osób preferujących narciarstwo biegowe w ośrodku Kotelnica otwarto oświetlone i naśnieżane trasy o długości od 1250 do 4380m

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych stacji narciarskich w regionie, opisy tras, cenniki oraz  informacje dotyczące systemu wspólnych karnetów Tatry-ski można znaleźć na stronach poszczególnych stacji a także:
www.bukowinatatrzanska.pl
www.tatryski.pl
www.bialkatatrzanska.pl

 

Jeśli nie narty, to...

     Łyżwy - Na amatorów łyżwiarstwa czekają lodowiska w Białce Tatrzańskiej oraz na rynku w Nowym Targu (z wypożyczalnią łyżew).

   Narciarstwo biegowe - Dla osób preferujących narciarstwo biegowe w ośrodku Kotelnica otwarto oświetlone i naśnieżane trasy o długości od 1250 do 4380m.
  Baseny termalne i aquaparki - Niezwykłą atrakcję regionu stanowią baseny geotermalne z ciepłą wodą czynne przez cały rok w Bukowinie, Białce i Szaflarach. Możliwość kąpieli w gorących basenach na otwartym powietrzu wśród ośnieżonych gór zapewnia niesamowite wrażenia. Wszystkie aquaparki z licznymi basenami, zjeżdżalniami, saunarium i strefą dla dzieci należą do najnowocześniejszych w Europie i koniecznie trzeba je odwiedzić.

         Warto też wiedzieć, że w Nowym Targu (10km) dostępny jest piękny, kryty,pełnowymiarowy basen pływacki.


              Po bardziej szczegółowe informacje odsyłamy na strony:
www.bukowinatatrzanska.pl/termy-w-bukowinie
www.bukowinatatrzanska.pl/termy-w-bialce
www.goracypotok.pl

Długie zimowe wieczory…

     Też nie muszą być nudne - W tym okresie odbywa się w Białce, Bukowinie i w innych miejscowościach wiele ciekawych imprez kulturalnych i folklorystycznych, które pozwolą Wam zobaczyć góralskie tradycje w najlepszym wydaniu. I naprawdę nie ma to nic wspólnego z brudnym misiem i góralskim disco tak chętnie puszczanym na Krupówkach.

 

     Koniecznie warto odwiedzić  Dom Ludowy w centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Chlubą Domu Ludowego jest, działający, już od ponad 90 lat Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka. Wielokrotnie nagradzany, ciepło przyjmowany przez publiczność wystawia sztuki zaadaptowane do realiów i gwary góralskiej. Przedstawienia odbywaja się w każdą środę o 20.00 . Polecamy – zabawa znakomita.


     W okresie ferii zimowych wystawiane są ,,Jasełka Bukowiańskie” odgrywane przez kilka regionalnych zespołów gminnych. Między innymi są to „Orlynta”, „Mali Wiyrchowianie” i „Wiyrchowianie”

      Na początku lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się spektakularna impreza, jaką jest Góralski Karnawał, będący również Ogólnopolskim Przeglądem Grup Kolędniczych. Kilkudniowa impreza zawiera również dodatkowe atrakcje. Wśród nich są popisy par tanecznych, konkurs tańca zbójnickiego oraz kumoterki. Warto wiedzieć, że dzięki temu festiwalowi, Bukowina została wpisana do światowego rejestru miejsc karnawałowych, gdzie wpisany jest między innymi brazylijski karnawał w Rio de Janeiro.


    Szczegółowy kalendarz wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie www.domludowy.pl
      W kościele w Czarnej Górze w okresie Bożego Narodzenia odbywają się występy dziecięcych zespołów regionalnych śpiewających kolędy po polsku, słowacku i w gwarze spiskiej – warto śledzić ogłoszenia rozwieszane na tablicach.

 

willa

 

► RODZINNY DOM, DO WYNAJĘCIA NA       WYŁĄCZNOŚĆ W OKOLICY BIAŁKI             TATRZAŃSKIEJ I BUKOWINY

 

► DLA RODZIN I GRUP ZNAJOMYCH

 

► Z WIDOKIEM NA TARY, ŁĄKI I LAS

 

► DLA MAX 12 OSÓB DOROSŁYCH I 2            DZIECI

   KONTAKT:

TELEFON:

737 461 137

EMAIL:

info@willamisiowachata.pl

ADRES:

Willa Misiowa Chata

Magdalena Rodak

ul. Nadwodnia 85k, Czarna Góra,

34-532 Jurgów, NIP 9521866362

wifi

 

COPYRIGHT BY WILLAMISIOWACHATA.PL 2023. WSZYSTKIE PRAWA DO TREŚCI I ZDJĘĆ ZE STRONY, ZASTRZEŻONE.